Uzaydan Gelmiş Gibi Görünen 10 İlginç Böcek

Uzaydan Gelmiş Gibi Görünen 10 İlginç Böcek

Spread the love

İnsan oğlu uzun zamandan bu yana dünyada yaşamını sürdürmesine ve araşdırmalar yapmasına rağmen, henüz keşifi yapılmamış yüzlerce, hatta binlerce türden canlılar vardır. Sayısız canlı türlerti bilime belli olsa da, çoğunu sıradan bir insan bilmemekte. İşte bu tür canlılardan 10 tanesi, hepsi birbirinden ilginç, sanki uzaydan  gelmiş gibi görünüme sahip olan tuhaf görünümlü böcekler.

Dikenli Çiçek Peygamberdevesi.
Güney Afrika’da bulunurlar ve oldukça küçük boyutlara sahiptirler. 3.8 santimetre kadar büyüye bilmektedirler.

Dikenli Çiçek Peygamberdevesi
Akrep Sineği.
Akrep Sineğinin sanki çılgın bir bilim adamı tarafından laboratuarında yaban arısı ile akrepin birleşimden üretilmiş gibi bir görünümü vardır. Kuyrukları aslında akrepten farklı olarak cinsel orqanlarını temsil eder ve zararsızdır.

Akrep Sineği


Kuyruklu İmparator Kelebeği Tırtılı.
Bu garip, ejderha görünümlü böcek yılın erken aylarında Avustralya’nın doğu kıyılarında bulunurlar.

Kuyruklu Hükümdar Kelebeği Tırtılı
Atlas Kelebeği.
Atlas Kelebeği Dünyanın en tuhaf ve en büyük kelebeklerinden biridir. 25 sm kadar genişliğe sahip kanatların uclarının saldırıya hazırlanan yılan benzeri olması, onların yırtıcılara karşı iyi bir şekilde kamufulaj olmasını sağlamakta.

Atlas Kelebeği
Extatosoma Tiaratum.
Genellikle Dev Dikenli Çubuk Böcek olarak tanımlanan edilen Extatosoma Extatosoma Tiaratumların boyutları 23 santimetre kadar ola bilmektedir. Hem kamufulaj için dikenlere, hem de yırtıcılardan savunmak için zırha sahiptirler.

bilgilistesi.com
Pipevine Çatal Kuyruklu Tırtıl.
Hayatlarının geri kalanını parlak mavi bir kelebeğe dönüşerek yaşayan Pipevine Çatal Kuyruklu Tırtıl dikenli küçük bir tırtıldır.

bilgilistesi.com
Dasychira Pudibunda Tırtılı.
Aynı zamanda Pale Tussock olarak bilinen Dasychira Pudibunda Tırtılını Danimarkada bula bilirsiniz. Kirpiye benzer bir şekilde tüylerle kaplıdır.

Dasychira Pudibunda Tırtılı
Brezilya Ağaç Çekirgesi.
Brezilya Ağaç Çekirgesinin ağustos böceğine benzerliği olsa da çekirge ailesindendir. Sırtlarında olan bu garip yapının içi boş olduğu söyleniyor.

Brezilya Ağaç Çekirgesi
Şeytan Çiçeği Peygamberdevesi.
Bu sanki dans ediyormuş gibi tuhaf görünüme sahip böcek olan şeytan çiçeği peygamberdevesidir. Dişilerinin boyutları 12 santimetre kadar büyüklükte ola bilmektedir.

Şeytan Çiçeği Peygamberdevesi
Kedi Güvesi.
Orijinel adı The Puss Moth Caterpillar olan  Kedi Güvelerinin vücutları hemen hemen proteinle zengindir. Düşmanlarına karşı çok savunmasız olan bu tırtıllar çok kolay bir şekilde av olurlar. Ancak tüm canlıların en temel refleksdi olan, hayatta kalmak amacı için,daha tehlikeli bir görünüm alabilmekte ve bundan çoğu zaman yararlana bilmektedirler.

bilgilistesi.com

One comment

  1. Şu İmparator Kelebeği ile Brezilya Ağaç Çekirgesi gerçekten çok ilginç geldi. keşki yakından göre bilsem 😀

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.