Theodore Bundy

Tarih’de En Psikopat, En Acımasız 7 Seri Katil

Spread the love

7.Theodore Bundy

Katil -Theodore Bundy
1974 – 1978 yılları arasında, ABD’nin çeşitli yerlerinde çok sayıda genç kadını öldürmüştür. Yakışıklı katil olarak bilinen Bundy, sıklıkla Amerikan seri katillerinin öncül örneği olarak kabul edilir. Seri katil terimi ilk defa onu tanımlamak için ortaya atılmıştır. Bazı iddialara göre Theodore Bundy iki yıl içerisinde yirmiden fazla kıza tecavüz edip öldürmüştür. Bilinen 28 kurbanı var. İlk kurbanının 20 yaşında öldürdüğü oda arkadaşı olduğu tahmin ediliyor. Bundy’nin bir sosyopat olduğu düşünülmektedir. İşlediği vahşi cinayetlere rağmen eğitimli, yakışıklı ve kibar bir genç adam olarak tanımlanır. Kurbanlarını genelde sopayla döverek, bazen de boğarak öldürmüştür. Kurbanlarının çoğuna tecavüz ettiğine ve ayrıca, öldürdükten sonra da tecavüz edip, bedenlerini kestiğine inanılmaktadır.

 

6.Aileen Wuornos

Aileen Wuornos


Aileen, eşcinsel, hayat kadını olmakla bearber Amerika nın en şöhretli kadın seri katili olmak suretiyle tanımlanır. Çoğu kişiye göre Amerika’nın ilk kadın seri katili çoğu kimseye göre de yalnızca şiddet gördüğü için vahşileşen bir kurbandır İlişkiye girdiği bazı insanları öldürdüğü ve ormana saklamaya çalıştığı ortaya çıkmıştır.
7 kişiyi öldürdüğü bilinse de 2 kişinin cesedi bulunamamıştır ve bu yüzden 5 kişiyi öldürmekten yargılanmıştır. Önceleri öldürdüğü insanların kendisine saldırdığını öne süren Wuornos, idamdan hemen önce ise “Yaptığım her şeyin altında korkunç bir öfke yatıyor. İdam edilmem gerek çünkü eğer hapisten çıkacak olursam yine cinayet işlerim.” diyerek suçunu itiraf etti.

 

5.Andrei Chikatilo

Andrei Chikatilo
Andrei Ukrayna doğumlu bir Sovyet seri katilidir. 1978-1990 yılları arasında 53 cinayet işlemiştir. 1992’de 52 kişiyi öldürmekten suçlu bulunmuşdur. Çikatilo mahkeme salonundaki ve hücresindeki davranışları göz önüne alınarak (duruşma esnasında pantolon ve iç çamaşırını indirdi) yeniden incelenmeye alındı. İnceleme sonunda bunu bilerek yaptığını, akıl sağlığının yerinde olmadığını göstererek beraat etmeye çalıştığını açıkladılar ve 1994’te ses geçirmez bir odada sağ kulağına tek kurşun sıkılarak infaz edilmiştir

 

4.William Bonin

William Bonin
William Bonin veya bilinen adıyla The Freeway Killer bir kamyon sürücüsü ve seri katil olmuştur. Sırf zevk için erkek kurbanlarına tecavüz etmiş ve öldürmüştür. William Bonin, 5 Ocak 1982’de 10 genç erkeği tecavüz ve öldürmek suçundan ölüme mahkûm edilmiştir. Hiç bir pişmanlık belirtisi göstermeyen Bonin’in en azından 21 kişiyi öldürdüğü tahmin edilir. Bonin, ceza olarak 23 Şubat 1996’da Kaliforniya’da zehirli iğne ile infaz edildi.

 

3.Jack the Ripper ve ya Karındeşen Jack

Karındeşen Jack
1888 yılının ikinci yarısında, Londra’nın gecekondu semti Whitechapel’da faaliyet göstermiş seri katil (veya katiller). Katile Jack ismi, Merkezi Haber Ajansına katil olduğunu iddia eden bir kişi tarafından gönderilmiş mektuba binaen verilmiştir. Bu mektup cinayetlerin işlendiği dönemde basılarak yayınlanmıştır. Tamamı hayat kadını olan kurbanlardan beşinin aynı kişi veya kişiler tarafından öldürüldüğü kesinleşmiştir.Ancak Karındeşen Jack’e maledilmiş yaklaşık 20 cinayet vardır. Cinayet dosyası cinayetlerden iki sene sonra kapatılmıştır.Karındeşen Jack’in yöntemleri vahşiceydi. Kurbanlarını önce boğazlayarak etkisiz hale getiriyor daha sonra da boğazlarını kulaklarına kadar kesiyordu. Ufak tefek değişikliklerle beraber kurbanların tamamına yakınının karnı ve cinsel organları deşilmiş, bazı organları çalınmış, bazen de burun veya kulakları kesilmişti. Jack kurbanlarını, dizleri karna çekilmiş ve bacakları açık bir şekilde düzenleyerek terkediyordu.Karındeşen Jack’in kimliğine dair onlarca iddia ortaya atılmıştır ancak hiçbiri kanıtlanamamıştır. Bu şüpheli listesi birçok önemli ve soylu kişiyi de içermektedir.
Katil olduğunu iddia eden kişinin Merkezi Haber Ajansına gönderdiği mektubu inceleyen uzmanlar mektubun yazarının alt tabakadan, eğitimsiz biri olduğu sonucuna varmışlardır.İç organların çıkarılması nedeniyle katilin cerrah ya da kasap olabileceği iddiaları ortaya atılmıştır.Katili görmüş olan bir adam polise şapkalı ve uzun bir palto giyen bir adamdan şüphelendiğini söylemiştir. Katilin kurbanlarının yanına yaklaştığında onların dikkatini çekmediği için o zaman yaşayan insanlar gibi giyindiği ve hareket ettiği düşünülmektedir

 

2.Henry Lee Lucas

Henry Lee Lucas
İstismarcılığı delilik derecesine varan annesinin kendisine yaşattığı dehşet verici şeylerle büyüyen Lucas, sadist sapkınlık kariyerine henüz çocuk yaşlarda başlamıştır. 13 yaşına geldiğinde üvey ağabeyiyle seks yapmaya başlamış, yine ağabeyi onu hayvanlarla seks ve hayvanlara işkence yapma eğlenceleriyle tanıştırmıştır. En sevdikleri şey küçük hayvanların gırtlaklarını kesip sonra da onlara tecavüz etmekti. Henry 24 yaşında annesini öldürdü. 1979’da Ottis Toole ile tanıştı, 4 yıl birlikte takıldılar ve büyük çoğunlu kadın olan 108 kişiyi öldürdüler. Bazı kurbanlarını yediler. 1983’te yakalandı. Yakalandığı zaman 360 cinayeti üstlendi ancak bunların 100 kadarını işlediğine inanılıyor. 2001’de hapishanedeki hücresinde öldüğü zaman 64 yaşındaydı.

 

1.Elizabeth Bathory

Elizabeth Bathory
1560-1614 yıllarında yaşamış olan dünyanın gelmiş geçmiş en acımasız kadın seri katili. Yaşlanmaktan korkan ve inancına göre bakire kızların kanını içmek ve bakire kızların kanı ile banyo yaparak güzelliğini koruyacağına inanıyordu. Báthory, kendinden “Kanlı Kontes” olarak bahsettirmiştir. 40 yaşına geldiğinde, yaşlanıp güzelliğini kaybedeceği telaşına düşen “Kanlı Kontes”, bir gün hizmetkarı olan genç bir kızın saçlarını tararken canını acıtması üzerine ona öyle bir tokat atmıştır ki, genç kızın yüzünden düşen bir damla kan Kontes’in ellerine dökülmüştür.
Kontes bu kanla, kızın gençliğini ve güzelliğini aldığını zannetmiş ve uşağına emir vererek kızın bütün kanını bir küvete doldurtup “kan banyosu” yapmıştır.Sonrasında iyice yoldan çıkan Kontes, 612 bakire kızı kaçırtıp, bu kızlara tepesinden asılı bir kafeste, işkence çektirmiş; kafesten akan kanlarla ise duş almıştır. İyi ödeme vaatleriyle kandırılan ya da kaçırılan genç kızlar mahzene kapatılıyor ve bedenleri tanınmaz hale gelene dek dövülüyor, sonra da yakılıyor ya da parçalanıyordu. Kurbanların ölesiye dövüldüğü, açlığa terk edildiği, canlı olarak yakıldığı, iğnelerle işkenceye uğradığı, kışın dışarıda üzerlerine su dökülerek donmaya bırakıldığı, yüzlerinin, kollarının ve cinsel organlarının ısırıldığı ve cinsel anlamda tacize uğradıkları da biliniyor. Bathory’nin bu korkunç işkencelerini 1585 yılından 1610’a kadar sahip olduğu tüm şatolarda gerçekleştirdiği ortaya çıkmıştır.650 kişilik kurban sayısına Bathory’nin hala hükümet arşivlerinde saklı olduğuna inanılan günlük ve mektuplarından ulaşılmıştır. Bathory, bir seri katil olarak çok da becerikli sayılmazdı, bir asil olmasının avantajlarını sonuna kadar kullanmış fakat işlediği cinayetlerin üzerini örtmek konusunda da yeterince titiz davranmamıştır. Tüm bu imtiyaz ona sadece mahkeme aşamasında yaramıştır, yargılanmadan doğruca kendi şatosunda müebbet hapse konulmuştur.

Kaynaklar
http://list25.com/25-most-evil-serial-killers-of-the-20th-century/
http://radaronline.com/photos/top-30-evil-serial-killers/photo/815510/
http://www.biography.com/people/ted-bundy-9231165#an-unexpected-killer
http://www.jack-the-ripper.org/

One comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.