Sizi Korkutacak 8 İstatiksel Gerçek

Spread the love

Televizyon İzlemek Daha Az Yaşamanıza Neden Olur.

Televizyon izlemek zararlıdır

Araştırmalar sonucunda belli olmuştur ki, her gün  2 saat televizyon izleyen kişilerin beklenen ömürleri  1.4 yıl daha kısa olur. 2 saatden daha fazla televizyon izleyenlerde ise bu rakam 5 yıla kadar çıkmaktadır.

 

Süni Tenneffüs Sanıldığı Kadar Etkili Değildir.

Süni Tenneffüs Sanıldığı Kadar Etkili Değildir

Dizi ve filimlerde süni teneffüs yolu ile hayata dönderilen bir çok kişi görmüşüz. Fakat istatiklere göre bu yöntem çok da etkili değil. Süni teneffüs’ün hayat kurtarma oranı  yüzde 5 ila 10 arasında değişiyor.

 

Ofis Masalara Daha Çok Kirli Olur.

Ofis Masalara Daha Çok Kirli Olur

Neredeyse her kes iyi bir ofiste iyi bir pozisyonda çalışmak ister. Ancak araştırmacılara gore ofis masaları daha çok kirli olur. Korkulu taraf şu ki, bir ofis masası tualet koltuğundan 400 kata daha fazla bakteri içere bilir.

 

Sandığınızdan Daha Fazla Seri Katiller Var.

Belki de bazılarınız seri katillerin geçmişte kaldığını ve günümüzde artık çok az olduğunu zanetmektesiniz. Ancak raporlara göre bir tek Birleşik Devletlerde 50’ye yakın seri katil var ve her yıl bu canilerin kurbanı olan kişilerin sayı 150’nin üstündedir.

 

Yediğiniz Gıdalarda Fazla Böcek Ve Saç Teli Parçaları Var.

Yediğiniz Gıdalarda Fazla Böcek Ve Saç Teli Parçaları Var

Bazı araştırmacılara göre bazı yemekler sanıldığından daha fazla böcek ve saç teli parçacıkları içermektedir. Örneğin 100 gram fıstık yağını 30’un üstünde böcek ve saç kırıntıları içere bilir. Bu rakam onları nasıl sakladığınıza bağlı olarak çok yada az ola bilir.

 

Direksiyon Başında Mesaj Yazan Kişiler.

Direksiyon Başında Mesaj Yazmak tehlikelidir

Resmi hükumet rakamlarına göremobil telefon sahip kişilerin yüzde 55 civarında bir oranı direksiyon başında iken mesajlaşırlar. Ve bu durum oldukça korkuludur çünki istatiklere göre direksiyon başında mesajlaşmak, arabanı alkollü kullanmaktan 6 kata daha tehlikelidir.

 

Fermuarlan Binlerce Yaralanmalara Sebep Olur.

Fermuarlan Binlerce Yaralanmalara Sebep Olur

Hastane başvuruları istatiklerine göre, fermurlar günlük erkek yaralanmalarında – sık sık cinsel orqanlarına zarar vermekte önde gelen nedenlerden biridir.  Ortalama her yıl 1700 kişi bu tür sorunlardan dolayı hastanelere baş vurmaktadır.

 

Her yıl 100 Binlerce Kişi Cinayet Kurbanı Oluyor.

Her yıl 100 Binlerce Kişi Cinayet Kurbanı Oluyor

Bir çok ülkelerde yıllık ölümlerin yaklaşık yüzde 1’i cinayetlerin payına düşer. Ancak bazı ülkelerde bu rakam 3-5 arasında değişir. Yıllık toplam cinayetlere kurban giden kişilerin sayı ise dudak uçurtucu. Yaklaşık olarak her yıl 500 bine kadar insan cinayet kurbanı olmakta.

 

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.