Sırrı Açıklanamayan 10 İlginç Olay

Spread the love

Zaman yolcusu John Titor.

Bu resim Kanada’da South Forks Bridge’de (Güney Forks Köprüsü) çekilmilmiştir. Fotoğrafın çekildiği tarih ise 1941. yıldır. İlk bakışta resimde bir gariplik olduğunu fark etmeye bilirsiniz, fakat dikkatli baktığınızda, resimdeki garipliği anlayacaksınız. Kırmızı çizgiye alınmış kişinın bir zaman yolcusu olduğu iddia edilmektedir. Onun giydiği elbise (logolu kazak), kullandığı gözlük ve elinde tutduğu fotoğraf makinesinin o devire değil de , modern döneme aid olduğu tespit edilmiştir. Resimi inceleyen yetkililer de bunun bir montaj olmadığını açıklamışlar. Çoxu kişi bunun 2000. yılında kendisinin zaman yolcusu olduğunu ve 2036. yılından geldiğini iddia eden John Titor olduğunu söylüyor.

Bu resim Kanada’da South Forks Bridge’de (Güney Forks Köprüsü) çekilmilmiştir. Fotoğrafın çekildiği tarih ise 1941. yılıdır. İlk bakışta resimde bir gariplik olduğunu fark etmeye bilirsiniz, fakat dikkatli baktığınızda,  resimdeki garipliği anlayacaksınız. Kırmızı çizgiye alınmış kişinın bir zaman yolcusu olduğu iddia edilmektedir. Onun giydiği elbise (logolu kazak), kullandığı gözlük ve elinde tutduğu fotoğraf makinesinin o devire değil de , modern döneme aid olduğu iddia edilmekte. Resimi inceleyen yetkililer de bunun bir montaj olmadığı kanaatine varmışlar. Çoğu kişi bunun  2000. yılında ortaya çıkarak kendisinin zaman yolcusu olduğunu ve 2036. yılından geldiğini iddia eden John Titor olduğunu söylüyor.

 

 

 

Hook Adası Deniz Canavarı.

Bu foto günümüzde çekilen bir foto olsaydı, bunun bir fotoşop olduğunu çok kolaylıkla söyleye bilirdiniz. Fakat işin aslı bu foto 1964 yılında Fransız fotoğrafçı Robert Serrec tarafından çekilmiştir. Yer Queensland, Australia. Resimden de gördüğünüz gibi suyun altında dev bir varlık var. Hook Adası Deniz Canavarı adlandırılan bu varlığın ne olduğu yada bu resmin gerçekmi yoksa sahtemi olduğu hala tartışılıyor.

Bu foto günümüzde çekilen bir foto olsaydı, bunun bir fotoşop olduğunu çok kolaylıkla söyleye bilirdiniz. Fakat  işin aslı bu foto 1964 yılında Fransız fotoğrafçı Robert Serrec tarafından çekilmiştir. Yer Queensland, Australia. Resimden de gördüğünüz gibi suyun altında dev bir varlığa benzer gölge var. Hook Adası Deniz Canavarı adlandırılan bu varlığın ne olduğu yada bu resmin gerçekmi yoksa sahtemi olduğu hala tartışılıyor.

 

Hessdalen ışıkları.

İlk defa 1940 yılında Hessdalen Valley, Norveç’te görülen bu işiklar, en çok 1981-1984 yılları arasında izlenmiştir (haftada yirmi defadan bile fazla). Günümüzde de zaman zaman izlenebilinen bu olay Hessdalen ışıkları adlandırılıyor. Fakat bu olayın nerden kaynaklandığı ve niçin bir tek Norveçteki belli bölgede izlenildiği bilinmemektedir.

İlk defa 1940 yılında Hessdalen Valley, Norveç’te görülen bu işiklar,  en çok 1981-1984 yılları arasında izlenmiştir (haftada 20 defadan bile fazla). Günümüzde de zaman zaman izlenebilinen bu olay Hessdalen ışıkları adlandırılıyor. Fakat bu olayın nerden kaynaklandığı ve niçin bir tek Norveçteki belli bölgede izlenildiği bilinmemektedir.

 

 

Cooper ailesinin hayaleti.

1950’li yıllarında Cooper ailesi Texas’a yeni evlerine taşındıktan sonra ailecek bir resim çektirmeye karar verirler. Ancak resime baktıklarında karşılaştıkları manzara çok korkutucuydu. Bazıları fotonun o zamankı fotoğraf makinelerde çok rastllaşılan pozlama hatasından dolayı olduğunu düşünmektedir. Ancak greçekte kimsen bunun bir hayaletmi yoksa hakikaten bir pozlama hatası olduğunu bilmiyor.

1950’li yıllarında Cooper ailesi Texas’a yeni evlerine taşındıktan sonra ailecek bir resim çektirmeye karar verirler.  Ancak resime baktıklarında karşılaştıkları manzara çok korkutucuydu. Bazıları  fotonun o zamankı fotoğraf makinelerde  çok rastllaşılan pozlama hatasından dolayı olduğunu düşünmektedir.  Ancak greçekte kimsen bunun bir hayaletmi yoksa hakikaten bir pozlama hatası olduğunu bilmiyor.

 

Dev İnsan Parmak Fosili.

1985 yılında fotoğrafçı Gregor Sporri tarafından Mısırda çekilen bu fotoğraftır. Fotoğrafta gördüğünüz ise bir dev insan parmağı fosilidir. İlginç olan şey ise bu parmağın 38 santimetre boyunda olmasıdır. Bu hesapla , bu parmağa sahip bir insanın en az 4 metre boyunda olması gerekiyor.

1985 yılında fotoğrafçı Gregor Sporri tarafından Mısırda çekilen bir fotoğraf. Fotoğrafta gördüğünüz ise bir dev insan parmağı fosilidir. İlginç olan şey ise bu parmağın 38 santimetre boyunda olmasıdır.  Bu hesapla , bu parmağa sahip bir insanın en az 4 metre boyunda olması gerekir.

 

Charlie Chaplin’in  Filminde Olan Zaman Yolcusu.

Bu hareketli resimde gördüğünüz gibi,  arkadakı kadın cep telefonu ile konuşuyor. Ancak tarihe baktığınızda fotoğraftakı kadın gizemli bir zaman yolcusu olduğunu düşünmeye başlacaksınız. Evet bu kareler 1928 yılında Charlie Chaplin’in  filminin tanıtımı zamanı kayda alınmıştır. Çoğu kişi de kadının bir zaman yolcusu olduğunu düşünmektedir. Fakat bazı kişiler, o zaman her hangi bir mobil operatörü olmadığı için cep telefonu ile konuşmanın mümkün olmadığı ve bu nedenle fotoğrafta bir yalnışlık olduğu iddia ediyor.

Bu hareketli resimde gördüğünüz gibi,  arkadakı kadın cep telefonu ile konuşuyor. Ancak tarihe baktığınızda fotoğraftakı kadın gizemli bir zaman yolcusu olduğunu düşünmeye başlacaksınız. Evet bu kareler 1928 yılında Charlie Chaplin’in  filminin tanıtımı zamanı kayda alınmıştır. Çoğu kişi de kadının bir zaman yolcusu olduğunu düşünmektedir. Fakat bazı kişiler, o zaman her hangi bir mobil operatörü olmadığı için cep telefonu ile konuşmanın mümkün olmadığı ve bu nedenle fotoğrafta bir yalnışlık olduğu iddia ediyor.

 

Jim Templeton Astronotu.

Jim Templeton 1964 yılındabir gezide olarken kızının fotoğrafını çekmeğe karar verir. Fotoğrafı çektikleri zaman arkada hiç bir şeyin olmadığını ısrarla söylen Templeton ailesi, bir kaç gün sonra fotoğrafları aldıkları zaman arkada duran astronotu gördüklerinde şaşkına döndüler. Yetkililer fotoğrafın orijinel olduğunu söyledir. Templeton hatta fotoğrafı hatta Kodak’a bile yollayandılar. Ancak Kodak bile fotoğrafta her hangi bir değişikliğe rastayamadığını belirtti.

Jim Templeton 1964 yılındabir gezide olarken kızının fotoğrafını çekmeğe karar verir.  Fotoğrafı çektikleri zaman arkada hiç bir şeyin olmadığını ısrarla söylen Templeton ailesi, bir kaç gün sonra fotoğrafları aldıkları zaman arkada duran astronotu gördüklerinde şaşkına döndüler. Yetkililer fotoğrafın orijinel olduğunu söyledi. Templeton hatta fotoğrafı Kodak’a bile gösterdi. Ancak Kodak da fotoğrafta her hangi bir değişikliğe rastayamadığını belirtti.

 

Freddy Jacksonun Hayaleti.

1. Dünya savaşı sırasında – 1919 yılında çekilen bu resimde arkada görülen yüz, tamirci olarak çalışan Freddy Jacksondur. Fakat bu hiç de sanıldığı kadar basit bir olay değildir. Gariplik şuki, Freddy Jackson bu fotoğraf çekildiği tarihten iki gün önce uçak pervanelerine takılarak hayatını kaybetmişti.

1. Dünya savaşı sırasında – 1919 yılında çekilen bu resimde arkada görülen yüz, tamirci olarak çalışan Freddy Jacksondur. Fakat bu hiç de sanıldığı kadar basit bir olay değildir. Gariplik şuki, Freddy Jackson bu fotoğraf çekildiği tarihten iki gün önce uçak pervanelerine takılarak hayatını kaybetmişti.

 

Kara Şövalye Uydusu.

İddialara göre 1998 yılında ABD Uluslararası Uzay istasyonundan çekilen bu resimdeki obje on üç bin yıldır, Dünya etrafında dönmektedir. Kara Şövalye adlandırılan bu obje ile ilgili bir çok iddialar mevcut. Bazı iddialara göre bu Nikola Tesla tarafında 1889 yılında yörüngeye oturtulmuştur. Diğer bir iddiaya göre, bu kazaya uğramış eski bir uzaylı uçağından geriye kalanlardır. Ancak henüz bu cismin tam olarak ne olduğu bilinmemekte.

İddialara göre 1998 yılında ABD  Uluslararası Uzay istasyonundan çekilen bu resimdeki obje 13 bin yıldır Dünya etrafında dönmektedir.  Kara Şövalye adlandırılan bu obje ile ilgili bir çok iddialar mevcut. Bazı iddialara göre bu Nikola Tesla tarafında 1889 yılında yörüngeye oturtulmuş bir uydudur. Diğer bir iddiaya göre, bu kazaya uğramış  eski bir uzaylı uçağından geriye kalanlardır. Ancak henüz bu cismin tam olarak ne olduğu bilinmemekte.

 

15. Yüzyılda UFO.

The Madonna with Saint Giovannino adlanan bu resimde, gördüğünüz gibi arkadaki adam elini gözüne tutarak, köpeği ile yukarıya, UFO benzeri uçan bir objeye bakıyor. Resim günümüze ait olsaydı bu normal karşılanırdı, fakat bu eser Domenico Ghirlandaio tarafından çizilmiştir. Ressam 1449-1494 yılları arasında yaşamıştır

The Madonna with Saint Giovannino adlanan bu resimde, gördüğünüz gibi arkadaki adam elini gözüne tutarak, köpeği ile yukarıya, UFO benzeri uçan bir objeye bakıyor. Resim günümüze ait olsaydı bu normal karşılanırdı, fakat bu eser Domenico Ghirlandaio tarafından çizilmiştir.  Ressam 1449-1494 yılları arasında yaşamıştır.

 

[Kaynak 1] [Kaynak 2] [Kaynak 3]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.