casus hayvanlar

Polis Tarafından Tutuklanan 8 Hayvan

Spread the love

Neredeyse her gün tv’de insanların suç işlemeleri sonucunda polisler tarafından tutuklanıldığı hakkında  haberler duyuyoruz. Fakat bu derlediğimiz listede olan tutuklular insanlar değil, farklı farklı zamanlarda, farklı farklı suçlamalarla tutuklanan hayvanlardır. Bu tutuklamalar tuhaf oldukları kadar, tutuklamaları için ileri sürülmüş suçlamalar da o kadar ilginç ve aynı zamanda komikdir.

Katil İnek.
Katil inek… Evet biraz kulağa ilginç gele bilir. Ne de olsa inekleri tehlikeli hayvanlar olarak tanımıyoruz. Ancak bazen onlarda tanınmaz hale gele bilirler. Olay 2004 yılında Nijeryada gerçekleşmiştir. Bir inek otobobüs şoferine saldırmış, ardından onu ölene kadar tekmelemiştir. Olaydan sonra polisler ineği göz altına almıştır.

Katil İnek.

Gözcü Papağan.
Papağanlar her zaman insanlar tarafından en çok eğitilen hayvanların ilk sıralarında olmuştur. Lorenzo adındankı papağan da sahipleri tarafından eğitilmiş bir papğan idi. Ancak sahipleri bir uyuşturucu kaçakçıları olduğundan, onu sığınaklarına her hangi bir polisin yaklaşması durumunda, sahiplerini uyarılması üzerine eğitilmiştir. Polisin yaptığı bir baskın sonucunda çete üyeleri yakalanmış ve polis papağanı da gözcülük yapma suçu ile onlarla beraber tutuklamıştır. Olay Kolombiya’da gerçekleşmiştir.

Gözcü Papağan.

Isıran Maymun.
Jimmy adındankı maymun sahibi Cassio Dillio ile New York sokaklarında gösteriler yapmakla geçiniyordu. Bir gün gösteri sırasında bir kadın Jimmy ile ona yemek veriyormuş gibi davranarak alay etti. Sonuçta çileden çıkan maymun kadına saldırarak onu defalarca ısırdı. Olaydan sonra sahibi ile birlikte tutuklanan Jimmy, mahkemenin yargılamanı red etmesi üzerine serbest bırakılmıştır.

Isıran Maymun.

Yasadışı Göçmen Maymun.
Yasadışı göçmen derken, aklımıza insan gelir. Fakat Pakistanda yaşanan bu olay biraz değil, baya garip bir durum olmuştur.  Hindistan sınırlarından Pakistana geçen bir maymun yasaları ihlal etme suçuyla tutuklanmıştır. Daha sonra bir hayvanat bahçesine yerleştirilen maymun, vahşi yaşamından ayrılarak bir nevi hapis hayatı yaşamıştır.

Yasadışı Göçmen Maymun.

 

Barbar Keçiler.
Hindistanda gerçekleşen olayda, polis on iki keçiyi tutuklamıştır. Suçlama ise polis araçına tırmanarak, araca zarar vermeleri olmuştur. 2013 yılında gerçekleşen olayda, polisin açıklamasına göre, zararın değeri  1000 dolardan fazla olmuştur. Yakalanan keçiler bir kaç gün tutuklu saklanıldıktan sonra, bir hayvanat cemiyetine teslim edilmiştir.

Barbar Keçiler.

Hırsız Kedi.
Kediler her zaman sevimli ve komik hayvanlar olmuştur. Eğer birileri size, kedimi hırsızlık suçuyla tutuklamışlar deseler sadece gülerek bunun bir şaka olduğunu düşene bilirsiniz. Fakat İsveç’te gerçekleşen bu olayda bir kedi hırsızlık suçuyla yakalanmıştır. Ne varki bir evden yiyecek “çalmaya” kalkışmıştır.  Ancak kedi, olay sırasında ev sahibi tarafından tuzağa düşürülmüştür. Memurlar tarafından şişman ve agresif kedi olarak rapor edilen Oscar, sahipleri bulunana kadar karakolda tutuklu kalmıştır.

Hırsız Kedi.

 

 

Kaçak Kedi.
Moldovada yaşanan bu olay zamanı, bir kedi hapisane tesisine sık sık girmesinden dolayı hapisane gardiyanlarında şübhe uyandırmış ve kedi tutuklanmıştır. Yakalanan kedinin hapisaneye uyuşturucu taşıdığı ortaya çıkmıştır. Yetkililer kediyi tutuklu saklamıştır.

Kaçak Kedi.

 Soyguncu Keçi.
2009. yılında Nijerya’da yerli bir halkın şikayeti üzerine soygunçuluk suçlaması ile bir keçi tutuklanmıştır. Yerliler tarafından polise keçinin bir Mazda 323 kaçırmaya çalıştığını ve daha da ilginci, keçinin kara büyü yaparak kendini keçiye dönüştürmüş bir insan olduğu söylenmiştir.

 Soyguncu Keçi.

 

Casus Sincaplar.
2007 yılında İran polisi tarafında 14 sincap casusuluk suçlaması ile tutuklanmıştır. Olaydan sonra açıklama yapan yetkililer, sincapların dinleme cihazları ile donatılmış bir halde sınıra yakın bir yerde tutukladıklarını söyledi.

Casus Sincaplar.

 

 

Kaynaklar:
[Kaynak 1]  [Kaynak 2]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.