Kolay Diyetin 7 Sağlıklı Yolu

Spread the love

1. Kilo vermek istiyorsanız, şeker ve nişastadan (ekmek, makarna ve patates gibi) kaçınarak başlamayı düşünün. İlk olarak düşük karbonhidratlı gıdalar seçin. 150 yıldan daha uzun süredir daha az karbonhidrat tüketmeye dayanan çok sayıda diyet yöntemi oluşturulmuştur. Açıkçası, diyet doktorlarının verdiği herhangi bir diyetle kilo vermek mümkün – sadece yaktığından daha az kalori al yeter.

2. Karbonhidrat ve yağ, vücudun iki ana enerji kaynağıdır ve bunlardan en az birine ihtiyacı vardır. Düşük karbonhidrat ve düşük yağ oranı = açlık. Hem karbonhidrat hem de yağdan kaçınmak açlık ve yorgunluğa neden olabilir. Er ya da geç birçok insan buna dayanamaz ve pes eder. Çözüm, kendinizi tatmin hissedene kadar az miktarda doğal yağlı gıdalarla beslenmek olabilir.

3. Düşük karbonhidratlı ekmek mi olur? Tahıllardan yapılmışsa kesinlikle karbonhidrat düşük değildir. Ancak bazı şirketler hala düşük karbonhidrat yalanı ile ürünlerini size satmaya çalışıyorlar, sakın inanmayın ve organik ürünlere üstünlük vermeniz. Kilo kaybının sağlıklı ve etkili olması için düşük karbonhidratlı organik gıda ile beslenmek çok önemli şartlardan biridir.4. Yoğurt ve peynir gibi süt ürünleri açlığınızı yatıştirir, ancak aşırıya kaçılırsa süt ürünleride kilo yapabilir. Fındık gibi gıdalar da mükemmel açlık yatıştırıcıdır, tabiki fındık dolu torbayı TV koltuğuna getirmek yerine küçük bir kaseyi tercih ederseniz.(Hem süt ürünleri hemde fındık yemeyi diyet süresinin ilk haftasından itibaren bırakmanız tavsiye edilir)5. Başarılı kilo kaybını takip etmek bazen düşündüğünüzden daha zor olabilir. Öncelikle vücut ağırlığı üzerine odaklanmak ve her gün basküle basmak yanıltıcı olabilir, gereksiz endişelere neden olur ve motivasyonunuzu sebepsiz yere zayıflatabilir. Baskül bu süreçte kesinlikle senin arkadaşın değil. Yağ kaybetmek istiyorsunuz – fakat baskül kasları, kemiği ve iç organları da ölçer. Bu nedenle diyetin ilk günlerinde kilo ölçmek mükemmel yöntemlerden sayılmıyor. Bunun yerine, bel çevresini ölçerek göbek yağınızın kaybolmasını izlemek akıllıca yoldur. Bu ise sizi diyete motive eder.6. Meyvenin bugün neredeyse sihirli bir sağlık havası olduğu için  çoğu insan meyvenin doğal olduğundan diyete engel olmadığına inanır. Ancak günümüzde marketteki meyvelerde çok daha fazla şeker var. Günde beş porsiyon meyve, 0.5 litre sodadaki şeker miktarına eşdeğerdir. (yaklaşık% 50 glikoz,% 50 fruktoz).7. Kronik stres ve yetersiz uyku, vücudunuzdaki kortizol gibi stres hormonlarının seviyelerini artırabilir. Bu açlığın artmasına ve kilo alımına neden olabilir. Kilo vermek istiyorsanız, yaşamınızdaki aşırı stresi azaltmak veya daha iyi kullanmak için olası yöntemleri gözden geçirmelisiniz. Vücudunuzdaki stres hormon seviyesini azaltmak çoğu zaman önemli değişiklikler gerektirse de, belki de kilonuzu hemen etkileyebilir.Düşük karbonhidratı basitleştirme misyonumuzu gerçekleştirmek için ziyaretçilerimize, elimizden gelenin en iyisini yapabileceklerine inandıkları bilgileri, araçları ve ilhamı sağlarız. Her ne kadar güvenilir ve bilgilendirici malzeme sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapsak da, sitemizdeki ve uygulamalardaki içerikle ilgili herhangi bir beyanda bulunmamakta veya garanti verememekteyiz. Sitemizin, uygulamaların ve diğer hizmetlerin kullanımı kendi sorumluluğunuzdadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.