İnsan Vücudunun Çözülemeyen 10 Gizemi

Spread the love

Kasık kılları.

kasik-killari
İnsan evrimleşdikce neredeyse vücudundakı bir çok işe yaramaz sanılan tüylerini kaybetmiştir. Ancak kasık kılları haric. Bilim adamlarına göre kasık kılları cinsel orqanlarımızı sıcak tutmak için “ellerinden gelenini yapıyorlar”. Hatta cinsel ilişki zamanı bir nevi bariyer rolu oynayarak sürtünmeni azaltıyorlar. Fakat bazılarına göre bu kıllar gereksiz.
Otizm.

otizm


Her 100 kişiden birinde bulunan otizm insanlarda sosial ve dil problemleri yaratan bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlık küçük yaşlarda beyinin anormal hızla büyümesine bağlantılı ola bilir. Ancak bilim hala bunun nedenini tam olarak açıklaya bilmiş değil.
Seğirme.

segirme
İstatiklere göre insanların yaklaşık yüzde 70’i uykuya dalmadan önce ani seğirmelerle istem dışı kol ve bacaklar hareket ettiriler. Bazen bu kötü sonuclara da yol aça bilir. Örneğin kolunuzu bir yere çarpa bilirsiniz. Bunun sebebini bilim tam  açıklayamıyor. Bazılarına göre bu durum beyinin vücudun kontrolünü ele geçirmek için gönderdiği şok dalgasından kaynaklanıyor.
Hamilelik koku hassasiyeti durumu.

nausea-jpg
Bir kadının hamilelik devrinde koku hassasiyeti super bir şekilde gelişir. Ancak bu onlar için bazen çok rahatsız bir durum ola bilir. Bilim adamları hala bu ani gelişmenin kaynağını açıklamakta zorluk çekiyor.
Biyolojik karanlık madde.

biyolojik-karanlik-madde
Bilim adamları İnsan geninin 95% de bulunan gen dizilimlerinin nereden geldiğini cevaplayamamışlar. Uzun süren araştırmalar sonucunda bu diziye hiç bir hayvan ve ya bakteride rastlanmamış ve biolojik karanlık madde olarak adlandırılmıştır.
Büyük göğüsler.

buyuk-gogusler
Diğer bütün memelilerden farlı olarak kadınların göğüsleri hatta emzirme devrinde olmasalar bile kalıcı bir büyüklüktedir. Bilim adamları bunun neden bir tek İnsan dişilerinde olmasını açıklaya bilmiyorlar.
Solaklık.

20150812_542166
Dünya‘da  insan nüfusunun 10% solaktır. Ancak bunun nedenini kimse bilmiyor. Bilim adamları bunun nedeninin genetikmi yoksa hormonal mıdır, hala açıklaya bilmiş değiller.
Güneşe Çıkınca Hapşırmak.

gunese-cikinca-hapsirmak

İnsanların hemen hemen 40% Güneş ve parlak işık gördüklerinde ard arda hapşırırlar. Araştırmalar sonucu bunun zararsız olduğu bilinsede tam olarak  neden kaynaklandığı hala çözilememiştir.
Rüya görmek.

ruya-gormek
Bazılarımız hiç hatırlamasak bile her gece uykumuzun yüzde 25’i rüya görerek geçiririz. Ancak  bilim adamları neden rüya görürüz sorusuna  hala tutarlı bir açıklama vere bilmiş değiller. Psikolog Freud bunun cinsel arzuların sembolize etdiğini düşünüyor. Fakat çoğu bilim adamı bunun yalnış tanımlama olduğunu var saymakta.
Esnemek.

esnemek
Bazı bilim adamlarına göre esnemek insan vücudunun oksijene olan ihtiyacından  kaynaklanıyor. Ancak bir çoğu bunun yanlış olduğunu söylüyor olsa da nedenini açıklayamamışlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.