Film Çekimi Sırasında Yaşamını Yitiren 10 Ünlü

Spread the love

Her bir canlı bir gün mutlaka ölümü tadar. Ölümün bir çok yolları vardır. Kimisi kendi eceli ile ölürken, kimileri kendi canına kıymakla, kimileri hastalıktan, kimileri de kazalar sonucu hayatını kaybeder.  Eninde sonunda işin içinde ölüm varsa, en güzel ölüm kendi eceli ile ölmektir. Maalesef ki ölüm şeklini seçmek bizim elimizde olan bir şey değildir.Bu yazımızda siz film çekimleri sırasında hayatını kaybeden  bir kaç ünlü oyuncunun  ölüm sebebleri ile ilgili bilgi alacaksınız. Tabiki böyle Film Çekimi  sırasında hayatını kaybeden ünlülerin sayı çok. Hepsini araştırmak çok zaman gerektirir. Belki de  gelecek  günlerde hepsini derleyip bir makalede paylaşa biliriz.

Roy Kinnear

roykinnear
Silahşörlerin Dönüşü filminde rol alan oyuncu, çekim sırasında  kazayla kalçasını kırmış ve ardından hastaneye kaldırılan Roy ertesi gün kalp krizi geçirerek hayata veda etmiştir.
Vic Morrow.

vic-m-3


Vic Marrow 1982 yılında Alacakaranlık Kuşağı filminin setinde tehlikeli bir sahnenin çekilişi zamanı özel efekt havai fişeklerin patlaması nedeniyle kontrolunu kayb eden helikopterin pervaneleri  param parça etdi. Olayda 2 çocuk da hayatını kayb etti.
Paul Mantz.

paul-mantz-stunt-pilot-and-air-racer-everett
1965 yılında Anka’nın Uyanışı filminin çekilişinde uçurduğu uçağın ortadan bölünmesi nedeni ile yere çakıldı ve bundan sağ kurtulamadı.
John Ritter.

JOHN RITTER
2003 yılında Simple Rules for Dating My Teenage Daughter dizisinin setinde kalbinden rahatsızlanarak vefat etdi
Steve Irwin.

steve_irwin_by_kaito42-d3ix9e9
Daha  bir film çekimi  sırarasında ölen ünlü Ocean’s Deadliest. Bir filminin çekilişi zamanı 8 metrelik vatoz tarafından saldırıya uğradı ve hayatını kayb etdi.
Jon-Erik Hexum.

jon-erik-jon-erik-hexum-32145049-358-291
Sahnede kullanılan tabancayı alıp şakağına dayayarak şaka yapmak istemiş fakat boş kuru sıkı tabancanın geri tepmesi sonucu kafatasında çatlaklar meydana gelmişdir. Hastahaneye kaldırılan genç aktörün hayatını kurtarmak mümkün olamamıştır.
Brandon Lee.

brandon-lee-600x450
Usta Bruce Leenin oğlu Brandon lee. Boş olması gereken tabançayla karnından kendisini vurmuş fakat tapançada gerçek mermi vardı. Ve karnından yaralanan aktor hayata veda etdi
Martha Mansfield.

martha-mansfield
Mansfield, bir kaza sonucu alev alan kostümündeki alevlerin kısa sürede tüm vücudunu sarması yüzünden hastaneye kaldırılmış fakat yanıkların ağırlığı sebebiyle hayatını kaybetmiştir.
Redd Foxx.

redd_foxx
1991 yılında bir Tv şovunun seti zamanı ani bir kalp krizi nedeniyle olay yerinde ölmüştür.
John Candy.

john-candy-armed-89
East filminin çekimleri tamamlanmak üzereyken kalp krizi sebebiyle hayatını kaybetmiştir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.